Про Програму «Доступні ліки» говорили під час брифінгу на Аптечному Саміті України-2017

7  грудня,  в столичному «Mercure Kyiv Congress Centre» в рамках  Аптечного саміту України проведено  брифінг для представників ЗМІ, участь у якому взяли заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик, голова правління ГС «Аптечна професійна асоціація України» (АПАУ) Ігор Червоненко та директор Аптечної професійної асоціації (АПАУ) Володимир Руденко.

32132131 (1)

Запитання від журналістів стосувалися здебільшого Програми «Доступні ліки». Тому Роман Ілик детально зупинився на ініціативах МОЗ України щодо розширення Національного переліку основних лікарських засобів і приведення його у відповідність із 20-м базовим переліком ВООЗ тощо.

За словами заступника міністра, планується, що вже з 1 січня 2018 р. новий Національний перелік міститиме 427 МНН замість 367 наявних.

Однак, необхідно розуміти, що фактично з перших днів нововведень Національний перелік повноцінно не запрацює. Регіони мають визначити потребу у лікарських засобах, включених у нього, здійснити закупівлі через систему ProZorro.

Що стосується програми «Доступні ліки», то її планується розширити шляхом включення 3 нозологій. У наступному році МОЗ України також планує запровадити електронні рецепти в тих регіонах, де це реально можливо, з поступовим переходом на електронний рецепт у рамках усієї країни. Щодо змін у діяльності аптечних закладів у контексті програми «Доступні ліки», то звітність про відпущені ліки можна буде подавати в електронному вигляді.

Щодо наявності фальсифікованих ліків в аптеках проінформував Ігор Червоненко, зазначивши, що окремі ЗМІ сьогодні активно поширюють інформацію про те, що в українських аптеках значна частина ліків підробна. Та це не так. Випадки фальсифікації лікарських засобів є в усіх країнах, світу. Україна не виключення. Але в нас переважно добросовісні, порядні аптеки, які реалізовують якісні ліки.

Також він відмітив, що приватні аптеки активно долучаються до виконання державних програм, і, зокрема до  Програми «Доступні ліки».

Advertisements
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s